joomla 1.6

Expedícia

Cieľ expedície Trango 2012

Cielom našej expedície, je lezenie v masíve Trango Group v Karakorame. Hlavným terčom sa stane “Nameless Tower” 6286 m.n.m., s jednou z najkrajších vertikálnych žulových stien sveta. Vo svojej 1000 m stene ponúka len zopár výstupov z ktorých len dve sú vylezené voľne t.j. bez použitia umelých pomôcok. Azda najslávnejšia a najťažšia cesta modernej doby a svojho kalibru na bigwall “Eternal Flame” z dielne Kurta Alberta a Wolfganga Gullicha a v jej tesnom susedstve línia od bratov Slovincov, ktorú sa pokúsime vyliezť v čo najlepšom štýle a hlavne voľne, ak to ľadové podmienky dovolia. Ako náhradný plán, alebo v prípade rýchleho postupu sa v údolí Baltoro nachádzajú ďalšie steny, ktoré za “Nameless” nezaostávaju vo svojej atraktívnosti ako napríklad “Shipton Spire” alebo “Uli Biaho”. Nevylučujeme po prípade pokus o uvoľnenie niektorej z iných línií, ktoré sa lezú umelo.

termín:  19.Júl - 1.Sept. 2012

Expedícia bude trvať okolo 6 týždňov, z ktorých len 2 týždne zaberie let do a z Pakistanu vrátane presunu do základného tábora vo výške okolo 4300m.n.m. Do Pakistanu letíme v smere Krakow - Frankfurt - Doha - Islamabad. Na letisku nás vyzdvihnú ľudia agentúry “Blue Sky Trek and Tours” v ktorých réžii sa bude odohrávať ďalší program. Od vybavenia povolení až po prípravu stravy v základnom tábore.

Trango Towers

Trango Towers je skupina žulových veží známych dramatickou scenériou nachádzajúca sa na severnej strane Baltoro ľadovca v Baltistáne, okres Gilgit - Baltistán v Pakistane. Veže ponúkajú lezenie v jednej z najväčších a najnáročnejších stien sveta. Východná stena Great Trango má od vrcholu po základňu steny takmer najväčši vertikálny rozdiel na svete.